Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zahájení stavby silnice II/207 Toužim - Smilov IROP

Zahájení stavby silnice II/207 Toužim - Smilov IROPDatum konání:
4.9.2023
Datum ukončení:
31.12.2024

registrační číslo projektu CZ.06.03.01/00/22_021/0002757

I.etapa: Náklady KSÚS KK p.o.: cca 12,3 mil. Kč. Předpokládaný příspěvek EU dosahuje maximálního možného podílu 85%: cca 69,6 mil. Kč.

Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje se v letošním roce podařilo zahájit již čtvrtý projekt financovaný s výrazným příspěvkem Evropské Unie prostřednictvím programu IROP. Předmětem projektu je celková modernizace silnice II/207 v úseku mezi obcemi Radyně a Smilov coby první etapy celkoveho úseku Toužim - Smilov. Tato akce je podpořena příspěvkem z Evropské unie v rámci Integrovaného regionálního operačního programu a navazuje na již dokončené a také podpořené projekty II/207 Modernizace silnice Smilov - Lažany a II/207 Modernizace silnice Brložec - Lažany, přeložka serpentiny s celkovými náklady cca 81,6 mil. Kč a realizací v letech 2018-2021.

 

EU+MMR Barevné RGB.jpg

 

Jedná se o celkovou modernizaci silnice II/207 v délce cca 1,7 km. Silnice bude rozšířena na základní kategorii S7,5 s dalším rozšířením v obloucích a s částečnou úpravou výškového vedení trasy. Součástí projektu jsou i úpravy všech propustků a odvodňovacího systému, včetně zřízení nové dešťové kanalizace v obci Radyně, statického zajištění silničního tělesa, osazení nových svodidel a dopravního značení a vyvolané přeložky inženýrských sítí.

Stavba zahrnuje celkem 6 samostatných stavebních objektů.

Město Toužim jako svou samostatnou investici zajišťuje navazující úpravy v průjezdních úsecích obcí Radyně a Smilov. Jedná se zejména o úpravy chodníků, autobusových zastávek, veřejného osvětlení a dešťové kanalizace.

Stavební akce bude prováděna v roce 2023 za částečného omezení provozu na silnici II/207, pro rok 2024 si stavba vyžádá úplnou uzavírku, kdy průjezd přes staveniště bude povolen pouze pro veřejnou autobusovou dopravu a vozidla IZS. Objízdná trasa bude vedena po silnicích I. a II. třídy (Toužim - Bochov - Žlutice - Smilov).

 

http://www.kr-karlovarsky.cz/Stranky/Default.aspx                             roadfin.png