Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Přehled projektů > Probíhající akce > III/211 4 Výstavba okružní křižovatky Mariánské Lázně

III/211 4 Výstavba okružní křižovatky Mariánské LázněDatum konání:
2.4.2024
Datum ukončení:
1.11.2024

Jedná se o přestavbu stávající čtyřramenné průsečné křižovatky na jednopruhovou okružní křižovatku. Křižovatka propojuje ulice Plzeňská – Ke Kasárnům – Polní. Přestavbou dojde ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy včetně doplnění chodníků pro pěší s přechody a cyklostezky. Na třech větvích křižovatky (Plzeňská S, Plzeňská J, Polní) je umístěn přechod pro chodce vedoucí přes střední dělící ostrůvek, na zbylé větvi (Ke Kasárnům) je umístěno místo pro přecházení. Minimální šířka ostrůvků je 2,0 m. Přechody jsou přisvětleny v rámci nového veřejného osvětlení. Stavba dále řeší autobusové zastávky v ulici Plzeňská, odvodnění okružní křižovatky, přeložku vodovodu, přeložku kanalizace, veřejné osvětlení, přeložku CETIN, přeložku ČEZ, přeložku plynovodu a vegetační úpravy. Stavba se provádí ve spolupráci s Městem Mariánské Lázně.

Aktuální informace: Dne 2.4.2024 proběhlo předání staveniště zhotoviteli stavby, vyřizuje se DIO, osazeno by mělo být 10.4.2024 a započnou práce na první části okružní křižovatky - strana ul. Polní.

Financování stavby zajišťuje Karlovarský kraj. Cena realizace (cca) 9,09 mil. Kč.

Zhotovitel stavby byl vybrán podle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů.: COLAS CZ, a.s., se sídlem Rubeška 215/1, 190 00 Praha 9, kontaktní adresa: Sedlecká 271/30, 360 10 Karlovy Vary.

 

ROZHODNUTÍ

SITUACE 

 

http://www.kr-karlovarsky.cz/Stranky/Default.aspx                     colas.png