Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Přehled projektů > Probíhající akce > Rekonstrukce lávky pro cyklostezku Ohře v Mostově

Rekonstrukce lávky pro cyklostezku Ohře v MostověDatum konání:
1.5.2024
Datum ukončení:
30.9.2024

Předmětem této veřejné zakázky je výstavba lávky přes řeku Ohře v obci Mostov. Nová lávka je navržena jako jednopolová visutá ocelová konstrukce s ocelovými pylony tvaru A. Délka přemostění je 64,92 m, volná šířka lávky je 2,50 m. Po přemístění inženýrských sítí bude provedena demolice stávající lávky. Osa nové lávky je posunuta v místě původní pravobřežní opěry o cca 1,0 m po směru toku. Založení je hlubinné na vrtaných pilotách průměru 880 mm délky cca 8 m. Opěry mostu jsou masivní železobetonové s krátkými rovnoběžnými křídly. Nosná konstrukce je ocelová a spoje šroubové. Je tvořena přímo zavěšenými příčníky a třemi podélníky. Konstrukce je doplněna po obou stranách předpjatými stabilizačními lany kotvenými do boků opěr. NK je zavěšena pomocí tyčových závěsů na nosná lana pnutá mezi pylony. Mostovka je tvořena příčně ukládanými plechovými profily tvaru C s děrovanou horní plochou (protiskluzová úprava). Povrchová úprava je žárový Zn. Zábradlí je oboustranné ocelové výšky 1,30 m s výplní z nerezových lankových sítí.

Aktuální informace: Stávající most v Mostově byl předán zhotoviteli dne 06.05.2024, který si v následujících dnech bude vyřizovat DIO stavby a bude pracovat na výrobě ocelové konstrukce nové lávky.

Financování stavby zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury. Cena realizace (cca) je  16 858 995,60 Kč vč. DPH.

Zhotovitel stavby byl vybrán podle zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů.: ALGON, a.s., Ringhofferova 115/1, 155 21 Praha 5.

 

http://www.kr-karlovarsky.cz/Stranky/Default.aspx         Obrázek1[11].jpg            logo algon.jpg